VVV Forum
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
16 Rujan, 2019, 18:39:03

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Traži:     Napredno pretraživanje
travanj 2016. - 10 godina VVV foruma

Dragi forumasi. Molim Vas izbjegavajte koristenje dijakritickih znakova š č ć te izbjegavajte citiranja/quotanja prijasnjih postova korisnika. Hvala!!!

Poštovani Forumaši, molimo, iz tehničkih razloga da slike koje postavljate u postovima budu maksimalne veličine 640X480 s 72 pixela po inchu, hvala

Sretan Božić i godina Novu svim vinogradarkama i vinogradarima, žele Moderatori i Administratori VVV Foruma

Hrvatska otvara SP 2014 sa Brazilom!!!

12.08.2013. Odbijeni zahtjevi poljoprivrednika, na nekoliko instanci!!! Pa poljoprivrednici nastavljaju blokadu prometnica. Čeka se MUP! Prema zakonu nije dozvoljeno blokirati ceste i slobodan promet roba i ljudi na ključnim prometnicama i graničnim prijelazima!!!

26.07.2013. Ekstremne vrućine ovih dana očekuju se u RH. Predviđanja prema DHMZ-u se kreću do oko 40°C zavisno o dijelu države!!!

09.07.2013. Povučeno 3.000 komada protugradnih raketa, radi propusta viših instanci, završila protutučna obrana za ovu sezonu!!!

02.07.2013. Kaos na granicama prema BiH i Srbiji na teretnom prijevozu, također prema Dubrovniku!!

01.07.2013. Hrvatska nova 28. članica EU!!!

22.06.2013. 7 godina postojanaja i 50.000 postova na VVV forumu !!!

19.06.2013. Val vrućina u RH!!

14.06.2013. Vrhunac vodenog vala na Dunavu teče kroz Hrvatsku!

12.06.2013. Grčka ugasila državni radio i televiziju. Tisuće radnika i suradnika ostalo bez posla!

10.06.2013. Dunav nosi sve pred sobom. Proglašene izvanredne mjere obrane u Batini!!!

04.06.2013. Velike poplave u Njemačkoj, Austriji i Češkoj! Očekuje se udarni val Dunava u Mađarskoj! Porječje Labe i Vltave također ugroženo skupa sa Pragom i Dresdenom!

26.05.2013. Snijeg zabijelio Gorski kotar i najviše hrvatske planine!!!

25.05.2013. Mario Mandžukić je postao prvi Hrvat koji je zabio gol u finalu Lige Prvaka!!!

25.05.2013. Mandžukić i Robben doveli Bayern do naslova Lige Prvaka! Hvala Mario, Sve najbolje sa VVV Foruma!

10.05.2013. Tužba Udruge Franak nije bezazlena! "Možda smo trebali postići nagodbu"' Bankari u strahu od ishoda suđenja!!!

18.04.2013. Kaos u gradiću West u Teksasu. Eksplodirala tvornica umjetnih gnojiva. Veliki broj poginulih.

15.04.2013. Teroristički napad u Bostonu, SAD!

14.04.2013. Prvi hrvatski izbori za Euro parlament!

11.04.2013. Hrvatska nogometna reprezentacija na najnovijoj FIFA ljestvici četvrta reprezentacija svijeta!

08.04.2013. Umrla "®eljezna Lady", Margaret Thatcher, bivša britanska premijerka!

05.04.2013. Parku prirode Vransko jezero uručena Ramsarska povelja.
Uz Vransko jezero, još su četiri područja u Hrvatskoj uvrštena na Ramsarski popis: Park prirode Kopački rit, Lonjsko i Mokro polje, Delta Neretve i Crna Mlaka.

05.04.2013. Rat prijeti na Korejskom poluotoku!

Sretan Uskrs!!!

27.03.2013. Hrvatska dobila Wales 2:1!

26.03.2013.
Svaki neodgovarajući link će biti brisan,
Zahvaljujemo!!!

26.03.2013. Najsniježnija zima zadnjih desetak godina !!! Snijeg i dalje pada! 

25.03.2013. Još malo snijega prije Uskrsa!!!

12.03.2013. Novi val zahlađenja i snijega nakon Europe, prijeti Hrvatskoj!!!

08.03.2013. Cijeli svijet strahuje od mogućeg rata: Sjeverna Koreja prekinula primirje s Južnom Korejom!

05.03.2013. Umro Hugo Chavez, kultni vođa Venezuele!

01.03.2013. Jadranka Kosor, bivša premijerka, potjerana iz HDZ-a bez razloga!!!

20.02.2013. Nasilni prosvjedi u Bugarskoj srušili vladu!
Premijer kaže :" Ne želim sudjelovati u radu vlade pod kojom policija tuče moj narod". Siromaštvo i poskupljenje računa izazvali masovne prosvjede!

15.02.2013. Kaos i šok u Rusiji, u udaru meteora na grad i regiju Čeljabinsk na Uralu zasad 1200 ozlijeđenih. Prolazak asteroida koji se maloprije počeo udaljavati od Zemlje i meteor nisu povezani!!!

12.02.2013. Sjeverna Koreja detonirala nuklearnu bombu!

11.02.2013. Papa dao ostavku. Prvi put nakon 600 godina!!!

11.02.2013. Ivica Kostelić osvojio srebrnu medalju u kombinaciji na SP u Schladmingu!!!

08.02.2013. Povučeno trajno mlijeko Dukata i Vindije, kao i Konzumova tuna u konzervi(Rial)! Pogledajte detalje na netu!

04.02.2013. Fidel Castro objavio službeno poslanicu! Čovjek je još uvijek živ! Nevjerojatno!

29.01. 2013. Hrvatska i Slovenija ulaze u zadnju mogućnost pregovora!

27.01.2013. Ivica Kostelić pobjednik kombinacije u legendarnom Kitzbuehelu četvrti put u nizu!!! U slalomu također na postolju, treće mjesto!!!

26.01.2013. Hrvatska dobila Sloveniju i osvojila brončanu medalju na rukometnom SP-u u � panjolskoj!

25.01.2013. Hrvatska u polufinalu izgubila zasluženo od Danske!
Za broncu protiv Slovenije!

23.01.2013. Hrvatska u polufinalu na  SP-u u rukometu u � panjolskoj. Francuska bez medalje! Danska iduća za 2 dana!

21.01.2013. Hrvatska reprezentacija ide na Francusku za polufinale!!!
Puno sreće dečki!!!

19-20.01.2013. Rukometaši ušli u 2. krug na SP u � panjolskoj bez poraza.  Slijedi Bjelorusija!
Ivica Kostelić srušio još jedan rekord u Wengenu u broju postolja (12) na jednom skijalištu!

15.01.2013.Snijeg opet u Zagrebu, oboreni rekordi!!!

13.01.2013. Priveden bombaš u Zagrebu!

09-11.01.2013. Terorizam i kaos u Zagrebu!!!

15.12.2012. - Kreditni rating RH spušten na tzv. " smeće"

09.12.2012. - Snijeg u RH

01.12.2012. - Neredi u Sloveniji

16.11.2012. - Oslobođeni hrvatski generali, Gotovina i Markač!!!

01.09.2012. - 1,2 milijuna jedinstvenih posjeta Vinogradarskom, Voćarskom Portalu i VVV Forumu u godinu dana.

OI 2012 London:
12.08.2012. Zlato vaterpolo (m)
12.08.2012. Bronca rukomet (m)
07.08.2012. Bronca Lucija Zaninović - taekwondo do 49 kg
06.08.2012. Zlato Giovanni Cernogoraz - trap (glineni golubovi)
04.08.2012. Zlato Sandra Perković - disk (prva hrvatska ženska zlatna medalja na ljetnim Igrama)
03.08.2012. Srebro četverac na pariće

Čestitamo!!!

03.05.2012. - 40.000-ti post na VVV forumu!

12.03.2012. - 6.320 - novi najveći broj jedinstvenih posjeta Vinogradarskom, Voćarskom Portalu i VVV Forumu u jednom danu.

16.03.2011. - 30.000-ti post na VVV forumu!

04.06.2010. - 20.000-ti post na VVV forumu!

19.09.2009. - 10.000-ti post na VVV forumu!

30.05.2008. 5.000-ti post na VVV forumu

16.04.2008. 1.000-ti član "superbobica" !!!

03.04.2008. - 2. godine VVV Foruma - 980 članova, 159 tema, 4.572 postova

04.04.2007. Godinu dana VVV foruma - 268 članova, 114 tema, 1.812 poruka

05.06.2006. Osim na com nalazimo se i na hr domeni: www.vvvforum.eu

03.04.2006. Dobro došli na Vinogradarstvo forum na Prvom hrvatskom vinogradarskom portaluo trajno mlijeko Dukata i Vindije, kao i Konzumova tuna u konzervi(Rial)! Pogledajte detalje na netu!

04.02.2013. Fidel Castro objavio službeno poslanicu! Čovjek je još uvijek živ! Nevjerojatno!

27.01.2013. Ivica Kostelić pobjednik kombinacije u legendarnom Kitzbuehelu četvrti put u nizu!!! U slalomu također na postolju, treće mjesto!!!

26.01.2013. Hrvatska dobila Sloveniju i osvojila brončanu medalju na rukometnom SP-u u � panjolskoj!

23.01.2013. Hrvatska u polufinalu na  SP-u u rukometu u � panjolskoj. Francuska bez medalje! Danska iduća za 2 dana!

Puno sreće dečki!!!

19-20.01.2013. Rukometaši ušli u 2. krug na SP u � panjolskoj bez poraza.  Slijedi Bjelorusija!
Ivica Kostelić srušio još jedan rekord u Wengenu u broju postolja (12) na jednom skijalištu!

15.12.2012. - Kreditni rating RH spušten na tzv. . Siromaštvo i poskupljenje računa izazvali masovne prosvjede!

15.02.2013. Kaos i šok u Rusiji, u udaru meteora na grad i regiju Čeljabinsk na Uralu zasad 1200 ozlijeđenih. Prolazak asteroida koji se maloprije počeo udaljavati od Zemlje i meteor nisu povezani!!!

12.02.2013. Sjeverna Koreja detonirala nuklearnu bombu!

11.02.2013. Papa dao ostavku. Prvi put nakon 600 godina!!!

11.02.2013. Ivica Kostelić osvojio srebrnu medalju u kombinaciji na SP u Schladmingu!!!

08.02.2013. Povučeno trajno mlijeko Dukata i Vindije, kao i Konzumova tuna u konzervi(Rial)! Pogledajte detalje na netu!

Puno sreće dečki!!!

68.332 Postova u 358 Tema od 1.634 Članova
Najnoviji Član: Bobobit
* Forum Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija
+  VVV Forum
|-+  Kultura pijenja vina
| |-+  Kultura pijenja vina
| | |-+  Obiteljski podrumi, vinarije - dojmovi, kritike, opisi,...
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu. « natrag naprijed »
 Str: [1] 2 3 ... 19 Dolje Ispis
Autor Tema: Obiteljski podrumi, vinarije - dojmovi, kritike, opisi,...  (Posjeta: 101609 puta)
jnix
aktivni član

Novoselec, Općina Križ, Zagrebačka županija

« na: 08 Studeni, 2009, 10:32:02 »

Evo ne mogu da ne komentiram obilazak jednog podruma u Moslavini, a koji me je oduševio jednostavnošću , čistoćom,   iskrenošću i ljubaznošću domaćina i naravno kvalitetom vina...
Obitelj   Jagačić.

Vina  moslavac, chardonnay, graševina...   sve iskrenih mirisa, ali zanimljivost je u tome što,  sva su proizvedena na slijedeći način;  taloženje sumporom, pretok treći dan u inox  i    dalje ništa,   ne dodaje kvasce niti hranu, samo čeka da krene sam , i nije mu bitno da li za dva i deset dana, kaže , krenuće ....   i tako svake godine, krene na svojim kvascima koji su preživjeli i bili samo ošamućeni sumporom , a ti su znači i kvalitetni ,zdravi i jaki kada su ostali u moštu , a ne otišli sa talogom ...
U ljepoj staroj drvenoj kleti više nema mjesta za sve diplome...
Evidentirano

Ivan
zlatni član

Ivanić Grad-Popovača

« Odgovor #1 na: 08 Studeni, 2009, 14:43:50 »

ne dodaje kvasce niti hranu, samo čeka da krene sam , i nije mu bitno da li za dva i deset dana, kaže , krenuće ....   i tako svake godine, krene na svojim kvascima koji su preživjeli i bili samo ošamućeni sumporom , a ti su znači i kvalitetni ,zdravi i jaki kada su ostali u moštu , a ne otišli sa talogom ...

a o cemu ja pricam skoro pa godinama.. Cry
Evidentirano

Moslavac
Novak
**

Zagreb-Štakorovec-Dubrava

« Odgovor #2 na: 08 Studeni, 2009, 20:34:18 »

@jnix...zahtjevam opširnu kritiku i dojmove moje "kleti", podruma i mladog vina  Grin
 Cheesy
Evidentirano

Zbog nje su me na sud dali
u okove bacili
a sad tuđe
nebo gledam
sanjam svoju ledinu
al ne dajem,ne prodajem
ljubav moju jedinu

www.e-vinarstvo.com
jnix
aktivni član

« Odgovor #3 na: 08 Studeni, 2009, 21:33:54 »

2.
Ljepo mi je započelo Martinje kod mladog kolege Moslavca, došao sam samo da mu ostavim nešto materijala za predstojeći sajam , a kad ono me svi dočekali u familiji i prijatelji ...
Stvarno lijep običaj da se skupe i slavlje obave radno i korisno , štihanjem vinograda, nešto što bi moglo biti samo njihova autohtona obiteljska tradicija. Skoro sam i ja dobio par čizama i alat , ali me izvukla gospođa mama i rekla da se prvo moram najesti , a meni je to bilo teško odbiti jer je napravila fine specijalitete u obliku narezaka ...tak ljepo da mi je bilo sve žao dirati sa pladnja..
e onda smo sa ocem otišli u podrum i redom...po ljepo poredanim drvenim, urednim bačvama , sve do zlata u inoxu ,   RR , iskren i dobar miris i okus , ja u takvim slučajevima kažem da je najrajnskiji...
i onda počinje, dojde prvi sused i vuče nas preko knjemu na probe... dojde treći pa oni o lovu, svi su tam lovci...

Dojmila me je veličina i iskoristivost kleti-kuće, od podruma do krova-crijepa sve je u funkciji, a najviše podrum i potkrovlje sa skrivenom smočnicom i raznim teglicama i specijalitetima gospođe mame...
I tako smo se mi napričali , a težaki skoro i preštihali vinograd,  a ja pun mošta, i u strahu od policija, ali Ivan mi je rekao za prečac pa sam se tuda vraćao doma..
Mislim da nam naš Ivan-Moslavac  ima veliku šansu na tom bregu napredovati kao obrazovan , informiran mladi vinar  i  kao takav doprinjeti u podrumarenju i kod starijih od njega.
I zato pohvala njemu i obitelji .

p.s.    i  da bili smo svjedoci invazije na sloveniju, 11 helikoptera u koloni ili kak se već to veli su krenuli tam iznad nas nisko , tak da smo i to zalijali Grin
Evidentirano

jnix
aktivni član

« Odgovor #4 na: 01 Prosinac, 2009, 13:49:47 »

sve piše, i sve dobro o iskrenom čovjeku Marku Miklaužiću i njegovoj vinariji....
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2009%5C07%5C22%5C26A26.PDF
Evidentirano

Ivan
zlatni član

Ivanić Grad-Popovača

« Odgovor #5 na: 01 Prosinac, 2009, 13:54:37 »

sve piše, i sve dobro o iskrenom čovjeku Marku Miklaužiću i njegovoj vinariji....
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2009%5C07%5C22%5C26A26.PDF

ok clanak samo di si to naso, to je jos od srpnja..
Evidentirano

jnix
aktivni član

« Odgovor #6 na: 22 Prosinac, 2009, 16:50:47 »

Evo za javnost , na jučerašnjoj kušaoni vina Udruge Čazma, uz enologa Miodraga Hruškara, http://www.enoexpert.hr/  među najboljima je bilo i vino rizling rajnski od kolege nam Moslavca koji je zajedno sa ocem i prijateljem došao kao gost i dao uzorak na probu... dobro je ocjenjena i graševina prijatelja koji je isto naš član foruma(bar je tako naveo samo neznam pod kojim imenom).
 krlet ,obitelji Brnjanec , i našeg na forumu Vinogradara je odlična ,jako dobro svježe i izrazito sortno, kako ja volim reći ; škrletsko vino
inače bilo je sedamdesetak uzoraka, tako da smo morali raditi pauze...no isplatilo se , jer smo dočekali i odličan gulaš  Wink
Evidentirano

Moslavac
Novak
**

Zagreb-Štakorovec-Dubrava

« Odgovor #7 na: 22 Prosinac, 2009, 21:52:15 »

Evo za javnost , na jučerašnjoj kušaoni vina Udruge Čazma, uz enologa Miodraga Hruškara,   među najboljima je bilo i vino rizling rajnski od kolege nam Moslavca koji je zajedno sa ocem i prijateljem došao kao gost i dao uzorak na probu... dobro je ocjenjena i graševina prijatelja koji je isto naš član foruma(bar je tako naveo samo neznam pod kojim imenom).
Škrlet ,obitelji Brnjanec , i našeg na forumu Vinogradara je odlična ,jako dobro svježe i izrazito sortno, kako ja volim reći ; škrletsko vino
inače bilo je sedamdesetak uzoraka, tako da smo morali raditi pauze...no isplatilo se , jer smo dočekali i odličan gulaš  Wink

Hvala na pohvalama, ali jako si skroman! Zaboravio si spomenuti svoj odlični pinot bijeli koji je stvarno odličan. Istina trebalo mu je vremena da se ugrije (bilo je jako hladno) ali onda se otvorio i stvarno je krasan, na miris odličan, tipičan sortni miris. Okus prati miris, jako dobro balansirano! Također chardonnay je bio odličan.

Samo šteta kaj sam ovaj put bil šofer pa nisam mogel skroz degustirat već sam pljuckal, al dobro...

Večer je bila stvarno lijepa, gosp. Hruškar je održao predavanje o filtraciji vina, te uz svaki uzorak se dotaknuo određene problematike vina kao i rješenja tog problema (oksidacija, octikavost, h2s..). Istina, Hruškar je bio malo oprezan pri davanju mišljenja o vinima, ali dobar (Jnix ga je kontorlirao Cheesy)

Nakon degustacije okrijepa uz prefini gulaš i one buhtlice te međusobno upoznavanje i degustaciju...

Kaj se tiče obitelji Brnjanec, odnosno Vinogradara, moram pohvaliti njihov podrum koji sam vidio na smarttvu kada je Jnix prezentirao VR. Tu je i njihov  krlet, odličan, ima ostatka šećera koji je odlično zamaskiran sa kiselinama i to je stvarno pravo vino!

Inače, prezentacija VR-a je na sljedećem linku http://www.smarttv.com.hr/
Evidentirano

Zbog nje su me na sud dali
u okove bacili
a sad tuđe
nebo gledam
sanjam svoju ledinu
al ne dajem,ne prodajem
ljubav moju jedinu

www.e-vinarstvo.com
Ivan
zlatni član

Ivanić Grad-Popovača

« Odgovor #8 na: 30 Siječanj, 2010, 18:35:16 »

nisam znao di da stavim temu pa je mozda najprikladnije ovdje.. danas sam bio kod Miklauzica, isprobavali smo mlada vina i dobio sam jednu izuzetno veliku pohvalu za crna vina.. Shocked kaze bio je kod krauthaker prije par tjedana na degustaciji mladih vina i kaze da njegovi crnjanci nisu ni do koljena mojima, da imam bolja crna vina od njega (krauthakera) i da on nikada nije probao niti vidio tako dobra crna vina proizvedena u moslavin, nikadai! Cool i onda smo se opet dotakli onoga sa ocjenama na izlozbi u Kutini i kako je moj crni pinot barrique 2007 prosao tako lose i predsjednica komisije mu nije dala zlatnu medalju.. Roll Eyes ali eto, i ovaj njegov komentar da su mi crna vina bolja od krauthakerovih (to je Miklauzicevo misljenje ali on je realan i iskren covjek i to zna svatko ko je s njime malo vise pricao) je meni veliki kompliment i pohvala i poticaj da radim ubuduce na ovaj svoj nacin i u biti dovedem vina do savrsenstva.. sad ih samo treba dobro odnjegovati, crni pinot ide u nove drvene vece bacve na godinu dana i bit ce bomba! Wink
Evidentirano

orlando
Mlađi novak
*

« Odgovor #9 na: 31 Siječanj, 2010, 02:00:11 »

Evo za javnost , na jučerašnjoj kušaoni vina Udruge Čazma, uz enologa Miodraga Hruškara, http://www.enoexpert.hr/  među najboljima je bilo i vino rizling rajnski od kolege nam Moslavca koji je zajedno sa ocem i prijateljem došao kao gost i dao uzorak na probu... dobro je ocjenjena i graševina prijatelja koji je isto naš član foruma(bar je tako naveo samo neznam pod kojim imenom).
 krlet ,obitelji Brnjanec , i našeg na forumu Vinogradara je odlična ,jako dobro svježe i izrazito sortno, kako ja volim reći ; škrletsko vino
inače bilo je sedamdesetak uzoraka, tako da smo morali raditi pauze...no isplatilo se , jer smo dočekali i odličan gulaš  Wink

Graševina - orlando
Evidentirano

Štakorovečki breg
jnix
aktivni član

« Odgovor #10 na: 01 Veljača, 2010, 17:09:27 »

nisam znao di da stavim temu pa je mozda najprikladnije ovdje.. danas sam bio kod Miklauzica, isprobavali smo mlada vina i dobio sam jednu izuzetno veliku pohvalu za crna vina.. Shocked kaze bio je kod krauthaker prije par tjedana na degustaciji mladih vina i kaze da njegovi crnjanci nisu ni do koljena mojima, da imam bolja crna vina od njega (krauthakera) i da on nikada nije probao niti vidio tako dobra crna vina proizvedena u moslavin, nikadai! Cool i onda smo se opet dotakli onoga sa ocjenama na izlozbi u Kutini i kako je moj crni pinot barrique 2007 prosao tako lose i predsjednica komisije mu nije dala zlatnu medalju.. Roll Eyes ali eto, i ovaj njegov komentar da su mi crna vina bolja od krauthakerovih (to je Miklauzicevo misljenje ali on je realan i iskren covjek i to zna svatko ko je s njime malo vise pricao) je meni veliki kompliment i pohvala i poticaj da radim ubuduce na ovaj svoj nacin i u biti dovedem vina do savrsenstva.. sad ih samo treba dobro odnjegovati, crni pinot ide u nove drvene vece bacve na godinu dana i bit ce bomba! Wink
pod bez cenzure
odeš kod Miklaužića i pišeš - fališ svoje vino  Huh umjesto da pišeš o njegovoj;Obiteljski podrumi, vinarije - dojmovi, kritike, opisi,...
Evidentirano

Ivan
zlatni član

Ivanić Grad-Popovača

« Odgovor #11 na: 01 Veljača, 2010, 17:24:27 »

pod bez cenzure
odeš kod Miklaužića i pišeš - fališ svoje vino  Huh umjesto da pišeš o njegovoj;Obiteljski podrumi, vinarije - dojmovi, kritike, opisi,...

ne hvalim ja nego on, ja samo prenosim njegove rijeci i kazem o cemu smo razgovarali a uostalom mogu pisati sto god hocu.. Cool jos je rekao da je sve veci problem prodati vino u boci i da je vrlo dobro ovo sta ja radim jer ce to uvijek prolaziti na trzistu bez obzira na sve, tj. male serije posebnih i vrhunskih vina. i jos jedna stvar sto se tice autohtonih sorata, on kaze da i kad udemo u EU nikad nece biti zabrana sadnje autohtonih sorata jer EU nema skrlet i ostale nase autohtone sorte jer vina od takvih sorata nikada nece biti prepuno trziste da bi se stvarali viskovi sa kojima EU i ima najvise problema za njihovo rjesavanje, tj. destilaciju. o njegovim vinima vise manje se zna sve, a uostalom moglo ih se probati u esplanadi a i ja sam nekoliko puta pisao o njima.. skrlet je ok makar je prijasnjih godina imao bolji skrlet, dunja ok, crni pinot tak tak, frankovka iz barika tak tak (vani je bacva i vino je na -5 °C pa je prehladno bilo..), pinot bijeli ok ali jos mi je najbolji moslavac i baza od chardonnaya i crnog pinota za pjenusac (i on sam kaze da mu je to cak i najbolje vino) i njegov konjak je ok (iako nisam fan zestokih pica).. jedva cekam da probam pjenusac, vidjet cemo kak ce mu to ispast, on sam kaze da ide na spicu kvalitete i dok ne prestigne persurica i tomca u tome ne odustaje.. Grin
Evidentirano

orlando
Mlađi novak
*

« Odgovor #12 na: 01 Veljača, 2010, 18:34:25 »

ne hvalim ja nego on, ja samo prenosim njegove rijeci i kazem o cemu smo razgovarali a uostalom mogu pisati sto god hocu.. Cool jos je rekao da je sve veci problem prodati vino u boci i da je vrlo dobro ovo sta ja radim jer ce to uvijek prolaziti na trzistu bez obzira na sve, tj. male serije posebnih i vrhunskih vina. i jos jedna stvar sto se tice autohtonih sorata, on kaze da i kad udemo u EU nikad nece biti zabrana sadnje autohtonih sorata jer EU nema skrlet i ostale nase autohtone sorte jer vina od takvih sorata nikada nece biti prepuno trziste da bi se stvarali viskovi sa kojima EU i ima najvise problema za njihovo rjesavanje, tj. destilaciju. o njegovim vinima vise manje se zna sve, a uostalom moglo ih se probati u esplanadi a i ja sam nekoliko puta pisao o njima.. skrlet je ok makar je prijasnjih godina imao bolji skrlet, dunja ok, crni pinot tak tak, frankovka iz barika tak tak (vani je bacva i vino je na -5 °C pa je prehladno bilo..), pinot bijeli ok ali jos mi je najbolji moslavac i baza od chardonnaya i crnog pinota za pjenusac (i on sam kaze da mu je to cak i najbolje vino) i njegov konjak je ok (iako nisam fan zestokih pica).. jedva cekam da probam pjenusac, vidjet cemo kak ce mu to ispast, on sam kaze da ide na spicu kvalitete i dok ne prestigne persurica i tomca u tome ne odustaje.. Grin

Bilo bi puno realnije da dovedeš Miklaužića na forum pa da on pohvali tvoja vina, ovako to zvuči bezveze, pohvalio mi je ovo pohvalio mi je ono a zanimljivo da ti nije ništa špotao. Najbolje bi bilo da pozoveš forumaše jedan dan, složiš neku klopicu i napraviš nam promociju svojih vina da bi te i mi mogli hvaliti.
Evidentirano

Štakorovečki breg
Ivan
zlatni član

Ivanić Grad-Popovača

« Odgovor #13 na: 02 Veljača, 2010, 00:34:05 »

Bilo bi puno realnije da dovedeš Miklaužića na forum pa da on pohvali tvoja vina, ovako to zvuči bezveze, pohvalio mi je ovo pohvalio mi je ono a zanimljivo da ti nije ništa špotao. Najbolje bi bilo da pozoveš forumaše jedan dan, složiš neku klopicu i napraviš nam promociju svojih vina da bi te i mi mogli hvaliti.

nemam jos di nazalost.. Huh a uostalom kaj ste me tak napali, sad barem nisam nikog vrijedao.. Cool a meni osobno to puno znaci kad mi jedan etablirani (i realni) vinar kao sto je Miklauzic pohvali (sva crna) vina i kaze da su mu bolja od Krauthakerovih.. Shocked znam da je to vama svejedno, vjerojatno mozda nekima i malo smeta ali za mene osobno i moja vina i moj rad je to izrazito pozitivna kritika koju sam ja podjelio sa vama. niste probali jos moja vina ali ako ne prije, probat cete u Kutini na izlozbi ili cemo se vec sresti negdje (mozda na 2. okupljanju..). mislim da bi nekima bilo mnogo slade da mi je popljuvao vina.. Roll Eyes jer to bi znacilo da moj pristup i filozofija i sve ono sto govorim i za sto se zalazem da nisu dobri i da ne daju dobre rezultate ali rezultati su ocito i vise nego vidljivi i sto je jos bitnije, izrazito pozitivni.. Wink
Evidentirano

Juznjak
Novak
**

« Odgovor #14 na: 02 Veljača, 2010, 06:48:12 »

Imas moje pohvale Ivan pogotovo jer si dobio priznanje od renomiranog poznavaoca vina. Samo naprijed. Slazem se i sa orlandom da to sve skupa treba i 'zaliti' na druzenju, ono  Roll Eyes forumaski te da je vazno sto ce 'nevjerni Tome' forumaski pohvaliti....
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 19 Gore Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!